Translate

8 Eylül 2009 Salı

Bülent Ersoy-Gülben Ergen


Fox TV^de yayınlanan Popstar Alaturka’da Gülben Ergen ve Bülent Ersoy da ,Metin Akpınar ve Armağan Çağlayan ile birlikte jüri üyesi. Yarışmanın geçtiğimiz haftaki bölümünde türbanlı yarışmacı Çiğdem Özdemir şarkısını okuduktan sonra jürinin eleştirileri başladı. Armağan Çağlayan, “Sizden Popstar olmaz. Çünkü popstar giyimi ve duruşu ile de dikkati çekmelidir” dedi.

Gerçekten sahne olayı sadece sese ve müzik sunumuna dayanan bir olay değil. Bu bir radyo değil. Görüntü de önemli ve bu bir eğlence şovu. Belki dans bile gerekebilir. Kaldı k i Armağan Çağlayan daha önceki yarışmacıların değil başörtüsü takmasını, giyimini, ayakkabının rengini, saç biçimini bile ağır şekilde eleştiriyordu.

Çağlayan’a yanıt bir seyirciden geldi: ““Bu program Suudi Arabistan’da yapılıyor. Orada kızlar başörtülü. Kimse bunu yadırgamıyor”

Söz sırası Gülben Ergen’deydi. Yoğun alkış alan bir söylemde bulundu: “Gülben Ergen, “ Burası Arabistan değil, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti. Türkiye, Arabistan olmadı, olmayacak da” dedi.

Bülent Ersoy, ipler elinden çıkar da hiç durur mu? “Bu hadisenin demagojik hale getirilmesine karşıyım. Çiğdem’in üzerinden böyle tartışmalar yapmak son derece yanlış ve tehlikeli. Gülben Hanım’ın söylediklerine şiddetle karşı çıkıyorum. Zaten hepimiz Atatürk’ün çocuklarıyız” diye konuştu. Gülben Ergen , “Benim karşı olduğum Çiğdem değil, salondaki hanımefendinin Türkiye’ye model olarak Suudi Arabistan’ı göstermesi” dedi.

Bülent hanımı artık tutabilene aşk olsun. “Bu çocuğu ben aldım buraya. Başörtülü bir insanın da sanatını icra edebileceğini göstermiş oldum. Evet ben istedim bu çocuğu. Biz Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz ama Atatürk'ün de gönlü çok genişti. Herkesi kucaklayan bir anlayışa sahipti” derken, Armağan Çağlayan, “Bu aynı zamanda şovdur. Suudi Arabistan’ın adetleri farklı”

Bülent Ersoy yarışmacıdan geçin, jürinin de başörtülüsünü göstermeye kalktı: “Görürsünüz haftaya ben de başörtü ile gelicem ve en güzel şekilde sanatımı icra edeceğim” demez mi?

Yani göğüslerinin yarısı dışarıda dekolte kıyafeti, bir tabloyu andıran aşırı makyajlı görüntüsüne aldırmadan, yani kendi hayli açıkken tutup çok kapalı bir yarışmacıyı savunacak ve galiba haftaya “Hepimiz türbanlıyız” dercesine kapalı kıyafetle gelecek.

Bu yarışmacıyı zaten baştan böyle tartışmalar olsun diye seçtikleri belli oluyor. Ratingler tırmanıyor. SMS’ler de atılıyor. Ben sadece Bülent hanımın ağır taarruzuna maruz kalan Metin Akpınar’ın olayda niye müdahil olmadığını merak ettim. Yanlış tanımadıysam o da Gülben Ergen paralelinde düşünüyor olmalıydı. Oysa suskun kaldı. Korktu mu Bülent Ersoy’un gadrinden ne?

Gülben Ergen ise beklentilerin ötesinde adeta bir Jean Dark’tı. Heyecanlandı, rengi attı, öfkelendi de belki ama mağrur ve düşüncesinin arkasında durdu. Armağan Çağlayan her zamanki fikrini savunmasına karşın, Bülent hanım yanında ihtiyatı da elden bırakmadı. Ilımlı hal aldı.

Sonuçta hafızalarda yarışmacıların yarışmasından çok jürinin tartışma yarışması kaldı. Şimdi gelecek programda büyük olasılıkla türbanlı Bülent Ersoy’u göreceğiz. Türbanı Diva’lara kadar yayan kadın yarışmacı Çiğdem mi, kızıştıran seyirci mi, yoksa yiğitçe karşı çıkan Gülben mi belli değil. Belki de tümü. Fakat çok olumlu. Onun dekolte kıyafetinden bıkanlar için ibir müjdeli olaydır bu..

Hiç yorum yok: